Anasayfa İletişim Ulaşım Teklif Al Sık Kullanılanlara Ekle

  Sorumluluk Sigortaları
 Bağımsız Denetim Hasar Örneği?
 Bağımsız Denetim Nedir ?
 Bağımsız Denetim Amacı Nedir?
 Kim Bağımsız Denetçi Olabilir?
 Bağımsız Denetim Tabi Firmalar
 Bağımsız Denetçi Türleri
 Bağımsız Denetim Ekibi
 B.Denetçi Mesleki Sorumluluk
 BDD Poliçe İstisnalarıı Nedir?
 Avukat Poliçe Kullanımı
 AVUKAT Mesleki Sorumluluk
 Avukatlar Niçin SigortaYapmalı
 Avukat Ödenen Hasarlar
 Acente Mesleki Sorumluluk
 Bağımsız Denetim Sorumluluk
 Belgelendirme Mes. Sorumluluk
 Doktor Mesleki Sorumluluk
 Doktorlar Niçin SigortaYapmalı
 OSGB Sıkça Sorulan Sorular ?
 Tamamlayıcı Hekim Sorumluluk
 Mimar&Müh Mesleki Sorumluluk
 Marka Vekilliği Sorumluluk
 Patent Vekilliği Sorumluluk
 Özel Güvenlik Sorumluluk
 OSGB/İSG/İŞ Güvenliği Uzmaları
 SMMM Mesleki Sorumluluk
 SMMM Teminat Karşılaştırma
 SMMM & YMM Ödenen Hasar
 SMM Sıkça Sorulan Sorular
 VETERİNER Mesleki Sorumluluk
 YMM Mesleki Sorumluluk
 Mesleki Sor. Sig. Gnl Şartları

Avukatlar Niçin SigortaYapmalı

Avukatlar, toplumun haklarını savunan, talep olduğunda hukuki bilgilerini aktaran ve yol gösteren aydın kişilerdir. Avukatlık mesleği diğer mesleklere nazaran daha fazla bilgi birikimi ve tecrübeyi gerektiren bir meslek olduğu kadar araştırmaya ve incelemeye dayanan bir meslektir.

Muhakkak ki bu özel ve özellikli meslek gurubunun bu bilgi ve tecrübelerini topluma daha iyi aktarmaları ve topluma daha faydalı olabilmeleri için yüksek bir özgüvene sahip olmaları gerekmektedir.

Ayrıca yaptıkları işlerde meydana gelebilecek mesleki kaza sayılabilecek, ihmal ve unutma gibi durumlara karşı da kendilerini güven içinde hissetmelidirler.

Çalışma ortamlarında bu güven duygularına sahip olan avukatlar hem daha başarılı ve hem de daha verimli olacaklardır. 

Avukatların bu onurlu ve özel görevlerini yaparken yaptıkları iş bakımından kendilerini güven içinde hissetmeleri muhakkak ki daha istekli ve özgür çalışmalarını da sağlayacaktır.

Aksi durum en küçük bir aksilik, hata, ihmal sonucunda karşılaşacakları hukuki süreç bu istisnai gurubun tedirginliklerine, mesleklerinden soğumalarına ve hatta bu mesleği bırakmalarına neden olabilecektir.

Gerçekte de avukatlık mesleği ile uğraşanların önemli bir kısmının mesleklerini icra ederken istemeden neden olabilecekleri zararı karşılayabilecekleri kadar birikimleri (özellikle genç yaşlarda) yoktur ya da var ise de bu bedeli ödemeleri durumunda yaşam biçimlerine dahi etki edecek bir risk ile karşılaşacaklardır.

Çoğu zaman avukatlar –doğal olarak- bu riski almaya yanaşmayacaklardır. Bu durumda güven içinde hissetmedikleri bir işte verimli çalışamayacaklarından bu kez kendilerine dava (iş) veren kişilerin işlerinin layığı ile yapılmayacağını da kabul etmek gerekecektir.

Diğer yandan bu riski alan avukatların, riskin gerçekleşmesi durumunda oluşan zararın ödenmemesi halinde hem işi (davayı ya da icra takibini) veren kişi ve hem de avukat ve dolayısı ile avukatlık mesleği de zarar görecektir.

Avukatı özgüvene kavuşturmak ve rahat çalışmasını sağlamak, avukatların müvekkillerinin olası risklerini karşılamak ve de avukatlık bürolarının vereceği bu kurumsal güven olgusu ile avukatlık mesleğinin toplumdaki imajına da olumlu katkıda bulunmak üzere geliştirilmiş bulunan Avukatlık Mesleki Sorumluluk Sigortası işte bu noktada dikkatimizi çekmektedir.

Bütün modern toplumlarda hayatın diğer bölümlerinde vazgeçilmez olan Sigorta kavramı, Avukatlık Mesleği için de önemli kurumlardan biri haline gelmiştir.

NEDEN ANUR SİGORTA ?

Avukatlık Mesleki Sorumluluk Sigortası konusunda ihtisaslaşmak üzere kurulmuş bulunan ANUR Sigorta bu konuda ülkemizdeki birçok sigorta şirketinin poliçesini incelemiş ve avukatlar için en geniş teminatları sunan poliçenin AIG Sigorta ve ANADOLU Sigorta Şirketine ait olduğu konusunda kanaat getirmiştir.

Amacımız avukatlık mesleğinin gelişmesine katkıda bulunmak, bu onurlu mesleğin icrasında avukatların kendilerini güven içinde ve huzurlu hissetmelerini sağlamaktır.

ANUR Sigorta ve Aracılık Hizmetleri


Copyright © 2010 ANUR Sigorta Tüm Hakları Saklıdır.
ANUR Sigorta | İletişim