Anasayfa İletişim Ulaşım Teklif Al Sık Kullanılanlara Ekle

  ERASMUS+ Sigortası
 ERASMUS YouTube
 Sağlık Sigortası Zorunluluğu
 ERASMUS Staj Tablosu
 ERASMUS Teminatları
 ERASMUS Sağlık Sigortası Form
 ERASMUS Staj Sigortası Nedir?
 ERASMUS Sıkça Sorulan Sorular
 Uluslararası Eğitim Sigortası
 AIG Travel
 Yurtiçi Eğitim Sigortası

ERASMUS Teminatları

ANUR SİGORTA TÜRKİYE

ERASMUS ÖĞRENCİLERİNE [Outgoing Students] EĞİTİM SİGORTASI SUNUYOR                                                                                

Erasmus Staj Hareketliliği Poliçesi Ana Teminatları: KazaSağlıkMesuliyet Sigortası

Erasmus Plus Staj Hareketliliğine katılan öğrencilerinkazamesuliyet ve seyahat sağlıksigortası yaptırması zorunludur.

Mesuliyet sigortası,yurtdışında kaldığı süre boyunca öğrencinin sebep olduğu zararları karşılar (işyerinde olup olmamasından bağımsız olarak). Ulus ötesi staj hareketliliğine katılan farklı ülkelerde, yükümlülük sigortası konusunda farklı düzenlemeler bulunmaktadır. Bu yüzden, stajyerler sigorta kapsamı dışında olma riskiyle karşı karşıyadır. Bu yüzden, en azından katılımcının işyerinde sebep olabileceği zararları zorunlu olarak karşılayacak bir yükümlülük sigortası yaptırmak zorundadır.

Kaza, Stajöğrencileri için  öğrencinin görevleriyle ilgili olarak (en azından öğrencinin işyerinde  uğradığı zararları karşılayan) bir kaza sigortasının yaptırıldığına dair onay ve sigortanın ne şekilde yaptırıldığıyla ilgili açıklama bu sözleşmeye dâhil edilir.

Bu sigorta, çalışanların işyerindeki kazalardan ötürü uğrayabileceği zararları karşılamaktadır. Birçok ülkede, çalışanlar işyerindeki bu tür kazalara karşı sigortalıdır. Ancak, Ulus ötesi stajyerlerin aynı sigorta kapsamında ne ölçüde korunacağı Ulus ötesi öğrenme hareketliliği programlarına katılan ülkeler arasında farklılık gösterebilir.

Türkiye’den gidecek Erasmus+ staj hareketliliği öğrencileri için hazırlanan poliçeye en uygun fiyata sizde sahip olmak istersiniz değil mi?


Copyright © 2010 ANUR Sigorta Tüm Hakları Saklıdır.
ANUR Sigorta | İletişim