Anasayfa İletişim Ulaşım Teklif Al Sık Kullanılanlara Ekle

  Finansal Sigortalar
 Asansör Sorumluluk Sigortaları
 Birey Siber Güvenlik Sigortası
 Veri Koruma Sorumluluk
 Cyber Edge
 Çevre Kirliliği MaliSorumluluk
 Eczane Sorumluluk
 Emniyeti Suistimal Sigortası
 Enerji ve Mühendislik
 Gayrimenkul Değerleme Kurumu
 Gıda Sorumluluk
 İhracat Kredi Sigortası
 İşsizlik Sigortası
 İşveren Sorumluluk
 Kredi Kartı İşsizlik Sigortası
 Kobi Sorumluluk
 Kaçırılma/Fidye/Şantaj Sigorta
 Koleksiyonlar Sigorta Poliçesi
 Maden İşçisi Zorunlu FerdiKaza
 Menkul Kıymetler Sigortası
 Multi Medya Mesleki Sorumluluk
 Nakliyat Sorumluluk
 Devlet Destekli Alacak Sigorta
 Ticari Alacak Sigortası
 Ticari Yangın
 Ticari Sorumluluk
 Teknoloji Mesleki Sorumluluk
 Taşınan Para Sigortası
 Ürün Sorumluluk
 Ürün Geri Çekme
 Yurtiçi Kredi Sigortası
 Yönetici Sorumluluk

Ürün Sorumluluk

Sigortalı, sattığı ürünlerde (ara ürünler de dahil olmak üzere) bulunan bir hata sonucu istemeden üçüncü şahıslara bedeni ve maddi zarar verebilir. Bu zarardan doğan talepler, Sigortalının kusuru ölçüsünde Ürün Sorumluluk Sigortası ile tazmin edilir. Bedeni zarar kişinin yaralanması sonucu gördüğü tedavi masraflarını, maddi zarar ise yer türlü taşınabilir/ taşınmaz cismani mal varlığına verilebilecek zararları içerir.

ÜRÜN: Sigortalı tarafından veya sigortalı adına üretilen, satılan, dağıtımı yapılan, işleme tabi tutulan her türlü mal varlığıdır.

Teminat, tazminata konu olabilecek olayın oluş tarihi itibarı ile (olayın olduğu tarihte teminat kapsamına giren bir olayın meydana gelmiş olması) veya hasar ihbarı itibarı ile (poliçe süresi içinde hasar ihbarında bulunulmuş olması) verilmektedir. CHARTIS Sigorta, uluslar arası kabul edilen olayın oluş tarihi itibarı ile geçerli olan ve Sigortacının lehine hasar ihbar süresinin sigortanın bitiminden sonra da devam eden bu ikinci uygulamayı tavsiye etmektedir.

Avantajları

Sorumluluk Poliçelerimiz, AIG dünyanın hemen her ülkesinde faaliyet göstermesi, en büyük sigorta şirketi olması, finansal gücü, yüksek derecelendirme notu sayesinde uluslar arası platformda öncelikli olarak kabul görmektedir. 

Tek bir olayda 50,000,000 Amerikan Doları’na kadar tazminat ödeme gücü vardır. 

Tüm dünyaya yayılmış geniş hizmet ağı sayesinde tazminata konu olacak olayın yeri, niteliği, miktarı ve zamanı ne olursa olsun, anında ve yerinde, uzman kişilerce müdahale edilerek, Sigortalı’nın olayın kendi ülkesi dışında meydana gelmiş olması sebebi ile karşılaşabileceği güçlükleri hiç yaşamaması sağlanır. 

Günümüzde özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde tazminat talepleri çok yüksek miktarlarda olmaktadır. AIG, ABD ve Kanada da dahil, hasar hangi ülkede olursa olsun, o ülkenin yerel mahkemelerinin kararları sonucu çıkacak tazminatı ödemeyi kabul eder, yapılan mahkeme masraflarını karşılar. 

AIG 130’u aşkın ülkede bulunan ofisleri sayesinde, Sigortalının doğrudan ve dolaylı olarak ihracat yaptığı ülkelerde, ilgili ülke kanunlarının gerektirdiği yerel poliçenin düzenlenmesini sağlar. Sorumluluk Poliçelerimiz, AIG’nin dünyanın hemen her ülkesinde faaliyet göstermesi, en büyük sigorta şirketi olması, finansal gücü, yüksek derecelendirme notu sayesinde uluslararası platformda öncelikli olarak kabul görmektedir.

 Müşteri Profili

- Yiyecek – içecek

- Ambalaj malzemesi

- Mobilya

- Giyim

- Ev tekstili

- Elektrikli – Elektronik Eşya üretimi

- Deri Mamulleri

- Cam Eşya

- Dayanıklı Tüketim malları

- Makine – makine parçaları

- Otomotive yan sanayi


Copyright © 2010 ANUR Sigorta Tüm Hakları Saklıdır.
ANUR Sigorta | İletişim